Praca

Tysiące ofert, codziennie aktualizowane ogłoszenia Znajdź Pracę z nami.
Potrzebujesz porady? Zajrzyj do naszego poradnika

Centrum
Tanich Połączeń

Darmowe Połączenia w
O2, Orange i T-Mobile
Tanie Połączenia z Telefonów na kartę
Najlepsze oferty
telefonów

Gadatka Mailing List

Zapisz sie i otrzymuj
nasz newsletter na temat oszczednosci
co dwa tygodnie.

Email:

Imie:

Poradniki Gadatka.com > Finanse

Transfer Pieniędzy - Porównanie Firm

Transfer Pieniędzy do Polski

Fot:Transfer Pieniędzy do Polski

Zmiany na rynku transferu pieniędzy są ogromne. W ciągu ostatnich 2 lat powstało wiele nowych firm, które oferują nam przesłanie naszych oszczędności...


do Polski. Wybraliśmy kilka z nich aby pokazać różnorodność po to aby każdy mógł wybrać ofertę, która mu odpowiada. Wiele osób podchodzi do tego tematu z niechęcią. Myślą, że szkoda zawracać sobie głowę skoro ich punkt przekazu pieniędzy jest w najbliższym sklepie. Dzięki rosnącej konkurencji każdy z nas jest w stanie zaoszczędzić znaczną sumę jeśli gotowy jest zrezygnować z ekspresowej obsługi. Czy znamy wady i zalety poszczególnych firm?

Sprawdź nasze porównanie i zdecyduj sam. Ważnym czynnikiem przy wybieraniu firmy jest wysokość kursu wymiany. Jest to drugi, lekko ukryty punkt w którym firmy transferowe zarabiają pieniądze. Zwróć więc na to uwagę, jeśli nie wiesz którą z firm wybrać.

Jest wiele sposobów przekazania pieniędzy rodzinie do Polski. Począwszy od najtańszego (który biorc pod uwagę ryzyko może okazać się najdroższym) przesłania w kopercie przez przelew bankowy do skorzystania z usług wyspecjalizowanych firm.

1. Przelew bankowy

Przelew bankowy jest opłacalny przy przesyłce dużych kwot. Kosztuje około £20 (np. HSBC £21). Do dokonania przelewu międzynarodowego potrzebny jest numer IBAN (International Bank Account Number) banku do którego przelewamy, numer konta osoby dla której wykonujemy przelew, oraz numer Twojego konta. Nie jest to sposób najszybszy, gdyż przelew dociera po 3-4 dniach, ale za to jest to bardzo bezpieczna metoda.Przy tak dużym napływie Polaków do Wielkiej Brytanii banki stworzyły dla nas przejściową ofertę, z której można skorzystać nawet bez potwierdzenia angielskiego adresu. HSBC oferuje konto Passport, Natwest - Welcome Account. Są one dodatkowo płatne od 24 do 60 funtów rocznie. Ponadto Natwest posiada polską obsługę!! Ich zaletą są preferencyjne ceny na przelewy do Polski. Zwróć uwagę na rynek w najbliższym czasie, gdyż PKO BP wkracza na rynek angielski. Razem z Natwest mają zaproponować darmowe przelewy do Polski.

2. Dodatkowa Karta

Ogółem najtańsza metoda, będąca jednocześnie dość bezpiecznś. Jeśli nie ufasz bezgranicznie osobie, której użyczasz drugiej karty, najlepiej otworzyć dodatkowe konto i przelewać tam jedynie kwotę przeznaczoną wyłącznie dla niej.Przykładowymi firmami oferującymi tą usługę są:
Bread Card
Tuxedo Card

3. Karta Pre-Paid

Kilka miesięcy temu wszedł na rynek nowy produkt przeznaczony między innymi dla obcokrajowców, którzy mają problemy z otwarciem konta w UK. Są stosunkowo drogie jeśli porównać z usługami bankowymi w zakresie korzystania z konta w Wielkiej Brytanii, natomiast dużo lepiej wypadają w porównaniu z firmami transferowymi. Przesyłka do Polski polega z reguły na wysłaniu duplikatu karty do Polski, z której dana osoba może korzystać wypłacając z bankomatu w Polsce. Ceny około 4,5 funta za 300 funtów przesłanych.

4. Transfer przez pośrednika

Obecnie na rynku brytyjskim jest wielu pośredników oferujących tanie przelewy do Polski. Szczególnie w ostatnich miesiącach firmy te dostrzegły ogromny polski rynek i część z nich oferuje obsługę w języku polskim lub nawet są to polskie firmy (jak choćby Sami Swoi). Działają one głównie przez agentów dzięki czemu przelewów możesz dokonywać np. w Twoim lokalnym sklepie spożywczym. Różnice między firmami są dość duże dlatego ciężko jednoznacznie odpowiedzieć która z nich jest najlepsza. Na rynku działają nie tylko wielkie firmy jak Western Union, czy Moneygram ale również mniejsze jak grosik czy Sami Swoi. Specjalnie dla czytelników Gadatki przygotowaliśmy raport firm oferujących transfer pieniędzy do Polski. Przygotowaliśmy go nie tylko pod względem ceny ale również bezpieczeństwa, dostępności oddziałów (zarówno w UK jak i w Polsce) szybkości, czy łatwości wysyłania. Oraz wykonalismy test £300, który obnaża wszystkie sztuczki i dodatkowe opłaty każdego z pośredników. Linki
Smart Transfer
MoneyGram
WesternUnion
Sami Swoi
Chequepoint

Western union - Ponad 2000 agentów w UK oraz ponad 2800 agentów w Polsce, 100% gwarancja dotarcia środków do odbiorcy, przelew prze telefon przez karty debit i credit. Czas 15 minut. Rejestracja przez telefon w języku polskim. Cena za przesył £300 - £27.

Smart Transfer - Obsługa w języku polskim, rejestracja zajmuje kilka dni (plus przesłanie drugiej karty do Polski). Przesył poprzez agentów w Wielkiej Brytanii, odbiór z każdego bankomatu w Polsce ze znakiem VISA. Cena za przesłanie £300 - 15£ (obecnie promocja £7.50). Dodatkowa opłata pobierana przy wypłacie z bankomatu L2.29. Uwaga! Należy pamiętać o ostrożności przy używaniu kart płatniczych i bankomatowych.

MoneyGram - Dostępny w każdym odziale poczty i sieci Thomas Cook oraz w wielu sklepach. Największa dostępność w Wielkiej Brytanii ze wszystkich pośredników. Czas przesyłu to około 10-15 minut. W Polsce dość duża ilość miejsc odbioru (głównie w bankach, np. Warszawa 69). Opłata ze przesłanie £300 - £24.

Chequepoint - około 1000 agentów w UK, 783 miejsce wypłaty w Polsce. Plusem jest możliwość przelewu na konto w Polsce. Czas przesyłu to do 24h. Cena za przesłanie £300 - £5.

Sami Swoi - Jedna z mniejszych firm. 6 oddziałów tylko w Londynie. Wpłata przez konto w Barclays bank. Dodatkowe usługi obejmują opłacanie rachunków w Polsce, czy wpłaty na konto w Polsce. Wypłata w 1600 polskich bankach spółdzielczych. Opłata za transfer £300 - do 24h-£10,2-3dni-£5.

Uwaga! Zawsze upewnij się czy firma z której korzystasz oferuje gwarancje bezpieczeństwa środków. Szczególnie małe firmy, na które konto pieniądze musisz przelać powinny zwrócić Twoją szczególną ostrożność.

Zapraszamy do dyskusji na nasze Forum Oszczędności

Logowanie


Dodaj do Ulubionych
Poleć znajomemu Mapa Serwisu

Szukaj


Reklamy